SARAY HALI A.Ş

Başarı öyküsünün temeli 1972 yılında Kayseri Develi’de atılan Saray Halı ; üretim kapasitesi, ürün çeşitliliği, ihracatı ve teknolojik üstünlükleriyle bugün makine halısı sektörünün en güçlü kuruluşlarından biridir.

 

Saray Halı Üretim Tesisleri ; 500,000 m² açık alan ve 100,000 m² kapalı alana sahip, Boyama, İplik Dokuma, Apre – Konfeksiyon, Kalite Kontrol ve Teknik Destek birimleri ile sektörün en modern entegre fabrikasıdır.

 

Sürekli gelişim ilkesiyle her geçen gün yenilenip, sektöründe lider konumunu sürdüren Saray Halı dünyanın bir çok ülkesine de ihracat yapmaktadır.

saray-fabrika-banner
İplik Üretim Teknolojisi

İplik Üretim Teknolojisi

Halıda kullanılmakta olan yün, akrilik ve polipropilen iplik, kendi tesislerimizde üretilmektedir. İplik üretimlerinde ileri teknoloji kullanılmakta ve sürekli yenilenmektedir.
Halı Tasarım

Halı Tasarım

Halıların desen ve renk tasarımları deneyimli destinatörlerce desen stüdyolarımızda tasarlanmaktadır. Değişik sıklıklarda, binlerce desen ve renk çeşitliliğinde üretilen halılar, kalite, estetik ve fiyat avantajları ile tüketiciye sunulmaktadır.
Dokuma Teknolojisi

Dokuma Teknolojisi

Halı üretimi, son teknolojiye sahip, elektronik jakarlı ve 16 renkli halı dokuyabilen tezgahlarda gerçekleşmektedir.
Pazarlama Satış

Pazarlama Satış

Saray Halı A.Ş, İstanbul’da faaliyetini sürdüren Genel Müdürlüğü, Pazarlama Bölge Müdürlükleri, ve 1.000’in üstünde  satış bayisi ile Türkiye’nin en büyük makine halısı üreticilerinden birisi konumundadır.

Inovasyon

Saray Halı’nın rekabette izlediği strateji, makine halısında teknolojik olarak inovasyon içeren yeni ürünleri, Pazar şartları ve müşteri isteklerini göz önüne alarak en kısa zamanda tüketicilere sunmaktır.

 

Bunun yanı sıra firma içerisinde gerçekleştirilen her türlü tasarım, üretim ve ar-ge süreçlerinin organizasyonu ve yönetiminde de inovasyon içeren yöntemlerin kullanılması özendirilmektedir. Bu yöntemlerin kalıcılığı ve firma kültürü haline gelmesini sağlamak amacıyla en alt düzeyden en üst düzeye kadar tüm çalışanların katıldığı eğitimler planlanmakta, 6 sigma metodolojisi, öneri sistemleri, 6S, proje geliştirme ekipleri, ödüllendirme gibi uygulamalar firma bünyesinde uygulanmaktadır.

Çevre Dostuyuz!

Saray Halı’da “Çevreye verilen değer, insana verilen değerdir” anlayışı ile 1994 yılında Orta Anadolu’nun ilk arıtma tesisi kurulmuş, gelişen çevre bilinciyle birlikte 2006 yılında Biyolojik Arıtma Tesisi de hizmete sokulmuştur. Bugüne kadar 50.000 ağacın doğayla buluşmasını sağlayan Saray Halı’da çevre ile ilgili tüm sorumluluklar yerine getirilmektedir.

İletişim

Atatürk Mahallesi, Atatürk Blv. No:13, 34750 Ataşehir/İstanbul

+90 216 574 26 15

info@kurmelgroup.com