Bayındırlık ve İskan Bakanı Demir, Develi’de İncelemelerde Bulundu

Kayseri’ye Gelen Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Develi İlçesinde İncelemelerde Bulundu. Kaymakamlığın Ardından Belediye Başkanı’nı Ziyaret Eden Bakan Demir, Saray Halı ve Saray Çiftliği’nde de Çalışmalar Hakkında Bilgi Aldı.

Kayseri’ye gelen Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Develi ilçesinde incelemelerde bulundu. Kaymakamlığın ardından Belediye Başkanı’nı ziyaret eden Bakan Demir, Saray Halı ve Saray Çiftliği’nde de çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bakan Mustafa Demir, ilçede önce kaymakamlığı ziyaret etti. Kaymakam Enver Ünlü, Develi hakkında bilgiler verdi. Demir, daha sonra Develi Belediye Başkanı Recep Özkan’ı ziyaret etti. Başkan Özkan, Develi ilçesinde yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler verirken, belediye olarak yaptıkları ileri biyolojik arıtma tesisleri için hazırlanan projeye bakanlıktan destek istedi. Bakan Demir, bakanlığın bu konuda belediyeye gerekli desteği vereceğini söyledi. Demir, Develi ilçesindeki çalışmaların sevindirici olduğunu ve ilçeyi beklenenden daha gelişmiş bir merkez olarak gördüğünü anlattı.

Saray Halı tesislerine geçen Bakan Demir, burada öğle yemeği yedikten sonra fabrikada ve çiftlik bölümünde incelemelerde bulundu. Saray Tarım ve Hayvancılık İşletmeleri Genel Müdürü Fevzi Topal, çiftlik hakkında bilgiler verdi. Topal, süt hayvancılığı, süt verimi ve üretimi hakkında yapılan çalışmaları anlattı. Demir, çiftliğin büyük bir bölümünü gezerek, tesislere hayran kaldığını ifade etti. Bakan, daha sonra fabrikanın konukevine geçti.

Kaynak : CHA