ESEN MADENCİLİK A.Ş

Esen Madencilik San.ve Tic. A.Ş. 2008 yılında, maden arama, araştırma, üretim ve ihracatı yapmak üzere kurulmuştur.

Madencilik Sektöründe faaliyetlerini yıllardır başarı ile sürdüren Gümüştaş Madencilik Ticaret A.Ş ile Esen Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.; 2011 yılında Niğde İli Ulukışla İlçesi Ali Hoca ve Horoz köyleri sınırları içerisinde bulunan İR:35548 Ruhsat nolu.IV grup Maden Sahasını işletmek üzere “Bolkar Madencilik Sanayi ve Ticaret AŞ” Şirketini kurmuşlardır.

31.03.2014 Tarihi itibari ile Bolkar Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Esen Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile birleşerek ESEN MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ünvanı altında faaliyetine devam etmektedir.

Şirketimiz değerli metaller sınıfında yer alan Altın ve Gümüş üretimi yapmaktadır. Üretilen cevherler, ortağımız olan Gümüştaş Madencilik A.Ş.’ye ait Niğde ili Ulukışla ilçesi Tepeköy de faaliyet gösteren Maden Zenginleştirme Tesislerinde fason olarak işlenerek metal altın-gümüş (dore altın) elde edilerek iç piyasa satılmaktadır.

Ayrıca Maden Kanunun kapsamında 100’ün üzerinde IV.Grup maden sahasına sahip olup, Türkiye’nin muhtelif illerinde arama ve sondaj çalışmalarına devam etmektedir.

esen-maden-2

İletişim

K.Bakkalköy Mah. Merdivenköy Yolu Cad. No:12 Kat:3 CZD Plaza Ataşehir - İSTANBUL

+90 216 580 93 13

info@kurmelgroup.com

Bizimle İletişime Geçin