Basın Odası

50 Milyon Dolar Yatırımla ‘Krom Işleme’ Tesisi Kurdu,

TÜRKİYE’nin önde gelen sanayicilerinden Necati Kurmel, hayır işlerinde de hızlı gidiyor. Ailesinin 42 yıldır işlettiği Krom madeninin bulunduğu Adana-Aladağ’da, 50 milyon dolarlık yatırımla krom işleme tesisi kuran Kurmal, ilçeye 2 lise, bir kız öğrenci yurdu ve 1 kapalı spor salonu da yaptırdı.

 

Devamı –>

Dijital Kimlikli

İnekler

Erciyes Dağı eteklerindeki Saray Halı Fabrikası’nın bahçesinde, 2 bin hayvandan oluşan dev bir süt üretim tesisi var. Tesiste her şey otomatik.

Çiftlikteki ineklerin tüm bilgileri, boyunlarındaki manyetik tasmalarda ve kulaklarındaki manyetik kartlarda saklı. Ve bu bilgiler, ulusal değil, uluslararası nitelik taşıyor.

Devamı — >

ABD’li Milletvekilleri

Develi’de

ABD’nin Ohio eyaletinden gelen milletvekili ve meclis üyeleri Develi ilçesinde incelemede bulundu. Türkiye ile ABD parlemento temsilcileri ve iş dünyasının yakınlaşması amacıyla ABD’de bulunan Türk organizasyonlarının girişimleri ile düzenlenen geziye Ohio eyaletinden 10 kişilik milletvekili ve meclis üyesi grubu katıldı.

Devamı –>

Bayındırlık ve İskan Bakanı Demir, Develi’de İncelemelerde Bulundu

Kayseri’ye Gelen Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Develi İlçesinde İncelemelerde Bulundu. Kaymakamlığın Ardından Belediye Başkanı’nı Ziyaret Eden Bakan Demir, Saray Halı ve Saray Çiftliği’nde de Çalışmalar Hakkında Bilgi Aldı.

 

Devamı –>

Tarım ve Hayvancılık Sektörünün Devleri Develi’de Buluştu

Kayseri‘nin Develi ilçesinde gerçekleştirilen ‘Tarımda Paylaşarak Öğrenmek’ isimli toplantıda, tarım sektörünün devleri bir araya geldi.

Pınar süt, Bizim süt, Yağız süt, Sütaş, Biçer süt, Kombassan, Gündönümü hayvancılık, Başak Tarım,

 

Devamı — >

Tahıl Akıllı Değil

Süt Akıllı Olalım

Türkiye’nin en büyük hayvan yetiştiricisi Saray Tarım ve Hayvancılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel’den dikkat çekici bir mektup geldi.
“Ülke hayvancılığının sorunlarını konu alan köşe yazınızı beğeniyle okudum. Bu konuda yazan çizen çok

 

Devamı –>